пʼятниця, 22 січня 2016 р.

22 січня - День Соборності України!

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів – на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. Нехай наша діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.
В єдності – наша сила! Слава Україні!!

вівторок, 19 січня 2016 р.

Водохреще

Сьогодні в Україні Водохреще!
Вважається, що 19 січня, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

ВОДО́ХРЕЩЕ, а, сер., ВОДО́ХРЕЩІ, ів, мн. Церковне свято 19 січня на пам'ять євангельської легенди про хрещення Ісуса Христа. — Пішла [челядка], хрести всюди на водохреще пописала, скотину покропила (Ганна Барвінок, Опов.., 1902, 337).
Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 722.

понеділок, 11 січня 2016 р.

Святки

Святки (Святі дні, Коляда) — дванадцять днів після свята Різдва Христового до свята Богоявлення (Водохреща). Це період так званого зимового повороту сонця. За слов'янським уявленнями це зустріч нового сонячного року, а звідси і свято народження Сонця — найзнаменніший зимовий празник, що об'єднувався цілим каскадом обрядових дій. Усі вони так чи інакше стосувалися завершення хліборобського циклу, що підтверджують численні ритуалізовані дійства (кутя, посівання зерном, виготовлення Дідуха тощо).

В давнину різдвяні святки в Україні тривали з 24 грудня (6 січня) до 6 (19) січня. Це було головне зимове багатоденне свято. Протягом цього часу українці вітали один одного з Різдвом, бажали доброго врожаю, щедрого року, багатства і добробуту у дім господарів. А щоб всі побажання втілювалися у життя, існували свої традиції і звичаї, які передавалися з покоління в покоління. Цей час був коротким перепочинком в сільських роботах, короткочасним періодом відносного достатку у більшості сімей і супроводжувався масовими народними звеселяннями.
#СловОпис #УкраїнськаМова #АстудіЯ #Grinchenko

четвер, 7 січня 2016 р.

Вертеп




7 січня - Різдво Христове

Різдво Христове – особливе свято, сповнене тепла, затишку і чудес. Час радості і віри у світлі мрії.

Про історію свята, обряди та значення можна прочитати тут


 Давню традицію має й український звичай від Різдва виступати з вертепом. Є підстави думати, що вже в XVII-му столітті українці виставляти на Різдво вертепну драму — це був загальновідомий і по всій Україні поширений звичай.